Can Do More-programma voor MS-patiënten en naasten start 3 april

Op 3 april 2025 start in het St. Antonius Ziekenhuis Utrecht het 'Can Do More'-programma van het Nationaal MS Fonds. Het programma is bedoeld voor mensen met multiple sclerose (MS) en hun partners of mantelzorgers. Het is ontworpen om deelnemers te versterken in het omgaan met de uitdagingen die MS met zich meebrengt.
Wat is 'Can Do More'?
MS heeft een grote impact op het dagelijks leven. Ook als een partner deze ziekte heeft. Het kan lastig zijn om om te gaan met onzekerheid, vermoeidheid en stress. Het Can Do More-programma van het Nationaal MS Fonds biedt hiervoor bruikbare tips en technieken en richt zich op wat wél mogelijk is. In acht sessies komen thema's aan bod zoals acceptatie, stressmanagement en sociale ondersteuning. Ook leren deelnemers omgaan met vermoeidheid en onzekerheid.
Programma
Het programma start op donderdag 3 april en bestaat uit een groep voor mensen met MS en een groep voor partners en mantelzorgers.
Groep voor mensen met MS
Wanneer: donderdagochtend van 10.00 - 11.30 uur.
Waar: St. Antonius Ziekenhuis Utrecht, Soestwetering 1
Groep voor partners en mantelzorgers
Wanneer: donderdagavond van 19:00 tot 20:30 uur
Waar: online sessies
Aanmelden en kosten
Wilt u deelnemen? Inschrijven kan via de website van het Nationaal MS Fonds. Voor deelname betaalt u een eigen bijdrage van €40,-. De overige kosten worden mogelijk vergoed door uw zorgverzekeraar. Vergoedt uw zorgverzekeraar dit niet, dan vergoedt het Nationaal MS Fonds dit voor u.
Meer informatie
Ga voor meer informatie over het programma naar de website van het Nationaal MS Fonds.